TRADYCJA    JAKOŚĆ    NOWOCZESNOŚĆ    INNOWACYJNOŚĆ

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe GIPSICO sp. z o.o. specjalizuje się  w produkcji wyrobów chemii budowlanej pod własną marką Ceral i Gipsico. Historia istnienia firmy sięga roku 1992, ale tradycje produkcji zapraw budowlanych  w miejscowości Wapno sięgają początków polskiej państwowości - jest to najstarszy ośrodek ich produkcji.
Miejscowość położona jest na obszarze złóż gipsu, które częściowo wypiętrzone zalegały  w postaci białej gipsowej góry. Produkcja gipsu budowlanego polegała na kruszeniu kamienia gipsowego i układania go na warstwie gałęzi, przekładano to kolejną warstwą surowca  i kolejną warstwą drewna. Tak zbudowany stos podpalano i wyprażano gips jastrychowy, który będąc materiałem miękkim był mielony na proszek na kamiennych żarnach. Gips jastrychowy z Wapna używano do produkcji zapraw murarskich przy budowie najstarszych obiektów budowlanych w Wielkopolsce: przedromańskich kościołów, katedr i palatiów w Gnieźnie, Ostrowie Lednickim, Gieczu, Łeknie i w Poznaniu. Pierwsze baseny chrzcielne w Ostrowie Lednickim i w Poznaniu, w których Piastowie przyjmowali religię chrześcijańską i wkraczali do nowoczesnej Europy zostały wykonane z białego, o lekko różowym zabarwieniu gipsu z Wapna. Historia produkcji gipsu w Wapnie sięga początku XIX wieku - już w 1828 roku powstała tutaj pierwsza kopalnia tego surowca. Kopalnia Gipsu w Wapnie istniała ponad  100 lat (1828 - 1929) i wraz z Kopalnią Soli im. T. Kościuszki stworzyła Wapno wraz z jego bogatą, pełną tajemnic i ciekawostek historią. Nasze przedsiębiorstwo kontynuuje ponad tysiącletnią tradycję  produkcji zapraw budowlanych w Wapnie. Tradycja połączona jest  z wiedzą technologiczną i doświadczeniem, dzięki czemu nasze produkty są najwyższej jakości. Firma GIPSICO jako jedyny, jak na razie krajowy producent opanowała technologię i produkowała gips półwodny alfa dorównujący wytrzymałością najlepszej jakości cementom.
     
Przez 20 lat funkcjonowania Firmy niezmiennie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i rynku oraz stale zwiększamy zakres świadczonych usług. Początkowo GIPSCO zajmowało się tylko produkcją gipsu dla branży ceramicznej, następnie  wkroczyło do branży budowlanej, produkując szpachlówki i kleje. Z upływem czasu w ofercie pojawiły się również materiały sypkie na bazie cementu, grunty, a także tynki mozaikowe, dekoracyjne i farby. Aktualna oferta obejmuje wysokiej jakości produkty cementowe, gipsowe, tynki dekoracyjne, farby i środki gruntujące. Kamień gipsowy pozyskiwany z polskich kopalni, a przetwarzany i przygotowywany w Firmie jest podstawą wysokiej jakości cechującej nasze produkty.  Od wielu lat produkty marki Ceral i Gipsico  mają dobrą opinię wśród naszych Klientów zyskując popularność i uznanie, a nowo wdrażane tj. farby i tynki mokre oceniane są przez wykonawców bardzo pozytywnie i cieszą się ich zaufaniem.
GIPSICO  jest prężnie rozwijającą się firmą o stuprocentowo polskim kapitale.

Sprawdź naszą galerię!